Te vormistasite laenu ühes Eesti krediidiasutustest, kuid pärast paari laenumakse tegemist mõistsite, et olete alla kirjutanud orjastavate tingimustega lepingule. Pole häda, kuna te võite alati vormistada laenu teises organisatsioonis palju soodsamatel tingimustel, et kogu eelmine võlasumma tervenistikustutada. Seda teenust nimetatakse refinantseerimiseks ehk teiste sõnadegauue laenu võtmiseks kehtiva laenu kustutamise eesmärgil.

See laen on rangelt eesmärgiline ning väljastatakse vaid olemasoleva võla kustutamiseks. Sellisel juhul võidab nii krediidiasutus, kust laenu võetakse, kuna ta saab iga kuu intressitulu, kui ka laenusaaja ise, kes ei pea enam tagastama laenu tema jaoks ebasoodsatel tingimustelja selle eest nii palju enam makstes.

Kuidas laenu saada?

Kehtiva laenu refinantseerimise jaoks laenu saamiseks tuleb esmalt registreeruda krediidiasutuse kodulehel. Seda on küllaltki lihtne teha. Pärast registreerumist tuleb täita laenutaotlus, märkides sinna kõik vajalikud andmed. Järgmine etapp on identifitseerimise läbimine. Laenuettevõtte klient esitab kõikide isikut tõendavate dokumentide koopiad, pangakonto väljavõtte, samuti muud dokumendid, mida laenuasutus võib temalt nõuda.

Pärast seda jääb kliendil üle oodata laenuotsust, mis saadetakse talle SMS-i kujul varasemalt märgitud telefoninumbrile. Positiivse laenuotsuse korral tuleb laenusaajal vaid leping sõlmida ja saada raha märgitud pangakontole.

Millised nõudmised kehtivad laenusaaja suhtes, kes soovib saada refinantseerimislaenu?

  • Esiteks peab ta olema maksevõimeline. Oluline on mõista, et ükski krediidiasutus ei väljasta laenu inimesele, kellel puudub püsiv sissetulekuallikas.
  • Teiseks, laenusaaja peab olema vähemalt 22 aasta vanune.
  • Kolmandaks, laenutaotleja peab omama Eesti kodakondsust või elamisluba.
  • Neljandaks, laenusaaja sissetulek ei või olla väiksem kui 300 eurot.

Sellised on peamised nõudmised laenutaotlejale, kes soovib olemasolevat laenu refinantseerida. Lisaks peab laenusaajal olema puhas laenuajalugu, ei tohi olla tõsiseid viivitusi laenumaksete osas.

Krediidiasutuse töötajad ja haldurid kontrollivad põhjalikult kogu informatsiooni refinantseerimislaenusoovija kohta, seetõttu on tähtis laenuettevõttele esitada kohe alguses vaid tõest ja ajakohast informatsiooni.

Kust laenu saada?

Kõige tuntum tegija Eesti laenuturul, kes pakub oma klientidele võimalust saada refinantseerimislaenu, on bigbank.ee. laenu väljastamise tingimused on järgmised:

  • laenusumma on 500 kuni 10 000 eurot;
  • intressimäär alates 9,9% aastas (arvestatakse laenuvõlgnevuse jäägilt);
  • 7000 euro suuruse või suurema laenusumma puhul on krediidiasutusel õigus nõuda käenduse näol täiendavat garantiid;
  • lepingu sõlmimise tasu on 1% laenusummast, kuid mitte vähem kui 32 eurot.

Refinantseerimislaenu erisuseks on selle saamise mugavus, kuna potentsiaalne laenusaaja saab vastuse oma laenutaotlusele sõna otseses mõttes mõne minutiga ning lepingu allkirjastamiseks ei pea ta kuhugi sõitma, piisab vaid ID-kaardi või mobiilse ID kasutamisest.