Teil on isiklik sõiduauto ja te vajate kiiremas korras raha? Võite arvestada, et nüüd on teil ka raha, kuna piisab vaid sellest, kui kasutate autolaenu teenust, mida pakuvad paljud Eesti krediidiasutused.

Autolaenu tingimused

Tasub märkida, et autolaenu tingimused on igas laenuasutuses erinevad. Näiteks krediidiasutus Mogo.ee pakub laenu summas 500 kuni 10 000 eurot tähtajaga kuni 6 aastat ning fikseeritud aastase intressimääraga 42%.

Teine tuntud tegija Eesti laenuturul, Bigbank.ee, pakub laenu auto tagatisel summas 500 kuni 15 000 eurot. Laenutähtaeg on sarnane — kuni 72 kuud, intressimäär alates 8,9% aastas.

Samuti võivad autoomanikust kliendid vormistada autolaenu ettevõttes Laen.ee järgmistel tingimustel: intressimäär alates 2,5% aastas, laenutähtaeg kuni 5 aastat. Selle laenuasutuseautolaenu erisus on, et võimalik laenusumma on palju suurem — kuni 50 000 eurot.

Autolaenu erisused

Kui vaadata lähemalt seda laenuliiki, võib välja tuua järgmised sellele iseloomulikud jooned:

 • laenu tagatiseks on auto, seejuures ei mõjuta laenu väljastamine mitte kuidagi auto omaniku õigust autot kasutada. Seega jätkab sõiduki omanik selle kasutamist kogu laenuperioodi vältel;
 • laenusumma on kuni 15 000 eurot, eraldi juhtudel võidakse väljastada ka suurem laenusumma;
 • laenutähtaeg on kuni 72 kuud;
 • käendus või laenusaajamaksevõimet kinnitavate tõendite esitamine ei ole vajalik;
 • maksimaalne laenusumma, mille saamisega võib laenusaaja arvestada, on kuni 90% sõiduki hindamisväärtusest;
 • laenutaotluse kiire läbivaatamine ja raha operatiivne väljastamine laenusaajale. Krediidiasutused teatavad laenuotsuse SMS-i teel mõne minuti jooksul, seejuures juba paari tunni pärast antakse sularaha autoomanikule kätte;
 • Laenusaaja ei pea nägema vaeva ega kulutama aega selleks, et koguda kokku suures koguses dokumente. Piisab lihtsalt autolaenu taotluse esitamisest, et seejärel laenuotsust ootama jääda. Lisaks saab autolaenu taotlust esitada mitte ainult krediidiasutuse kodulehel, vaid ka muudel kliendi jaoks mugavatel viisidel, nt külastada asutuse filiaali või esitada taotlus telefoni teel.

Samuti peab potentsiaalne laenusaaja, kes valib autolaenu, arvestama täiendavate tasude ja maksudega. Kui vormistada autolaen laenuettevõttes Mogo, tuleb maksta laenusummast 5% lepingutasuna, samuti teha kohustuslik esimene sissemakse 10% suuruses auto väärtusest. Mis puudutab auto väärtuse hindamist, siis see on laenusaaja jaoks täiesti tasuta.

Laenuvõlgnevust on võimalik kustutada ennetähtaegselt, mis võimaldab olulisel määral vähendada laenusaaja laenukoormust ja enammaksmist.

Nõudmised laenusaajale

Autolaenu teenuse kasutamiseks peab laenusaaja vastama järgmistele nõudmistele:

 1. omama isiklikku sõidukit. See tähendab, et krediidiasutusele tagatiseks antav auto peab kohustuslikus korras olema vormistatud laenusaaja, mitte aga mis tahes kolmanda isiku nimele;
 2. stabiilse, igakuiste laenumaksete tasumiseks piisava sissetuleku olemasolu;
 3. Eesti kodakondsuse või elamisloa olemasolu. Mõni laenuasutus võib samuti väljastada autolaenu välisriigi kodanikule;
 4. viivitatud võlgnevuse puudumine muude laenude osas ning teiste liisingu- ja transpordiettevõtete ees;
 5. laenusaaja peab laenu saamise hetkel olema vähemalt 18-aastane.

Autolaen on suurepärane viis saada uue, oma unistuste auto omanikuks kohe praegu, ilma selle soetamise jaoks raha kogumata. Laen auto tagatisel võimaldab autoomanikul saada oma kätte rahasumma, mille suurus moodustab kuni 90% auto maksumusest, ning seda krediidiasutusele täiendavaid dokumente esitamata.