July 19, 2024

Väikelaen

Laen Laenusumma Laenuperiood Intress aastas
Bigbank.ee 500-10000€ 12-60 kuu. alates 9,9% Taotle kohe! »
TFBank.ee 500-8500€ 12-84 kuu. alates 12.9% Taotle kohe! »
Cooppank.ee 300-10000€ 6-60 kuu. alates 14.9% Taotle kohe! »
Laen.ee 500-5000€ 3-60 kuu. alates 20% Taotle kohe! »
Inbank.ee 300-10000€ 6-60 kuu. alates 12,9% Taotle kohe! »

Väikelaenu olemus ja vormistamise erisused

Raha on inimesel alati vaja, ja hea, kui see on tal olemas. Kuid mida teha olukorras, kui olete otsustanud sooritada kauaoodatud ostu, näiteks soetada koju olmetehnikat, kuid ei suuda mitte kuidagi piisavat rahasummat koguda? Seda ebameeldivat olukorda saab lahendada väikelaenu abil.

Väikelaen online

Väikelaenu vormistamine online-režiimis ei valmista mingeid raskusi. Laenutaotlust saab esitada väga mugavalt, arvuti tagant tõusmata. Seda laenu nimetatakse sageli ka tarbimislaenuks, kuna seda väljastatakse pikaajalise kasutamisega tarbekaupade ostmiseks.

Niisiis, kuidas toimida, kui otsustate vormistada seda tüüpi laenu ja saada raha kindlateks vajadusteks (mis ei pea aga olema seotud ettevõtlusega)?

Laenu online-režiimis taotlemiseks läbitakse mitu etappi. Esimeses etapis tuleb valida laenuasutus, kes väljastab oma klientidele väikelaene. Hinnake kõiki tingimusi: laenutähtaega; väikelaenu maksimaalset summat, mida teile võidakse anda; samuti intressimäära suurust ja teenustasude olemasolu. Iga krediidiasutuse kodulehelt leiate laenukalkulaatori, tänu millele kulub teil vaid üks-kaks minutit, et sinna vajalikud andmed sisestadaja saada sealt kogu informatsioon maksete, enammaksmise jm kohta.

Väikelaen ilma käendajate ja tagatiseta

Kui olete otsustanud, millises laenuasutuses hakkate väikelaenu taotlust vormistama, jõuate teise etappi, nimelt ettevõtte kodulehel registreerumise ja kõigi vajalike andmete esitamiseni. Tasub märkida, et väikelaenu raames raha laenamine on reeglina küllaltki lihtne, kuna laenukontorid ei nõua käendajaid ega kohustuslikku tagatist. Mis puudutab laenuettevõtte poolt nõutavaid andmeid, on ka nende kogus minimaalne.

Pärast seda, kui olete kõik andmed sisestanud, saadetakse teie märgitud mobiiltelefoni numbrile tekstisõnum. Intressi eest raha laenamiseks peate esmalt läbima kinnituse SMS-i teel.

Lõpuks, viimases etapis saadetakse teie jaoks heaks kiidetud väikelaenu summa pangakontole. Ei midagi keerulist, kõik on üsna lihtne. Väikelaenu peamine eelis seisneb selles, et tagatiseta laenu on võimalik saada väga lühikese ajaga.

Nõudmised laenuvõtjale

Kiirelt laenu saamiseks peab laenuvõtja vastama reale nõudmistele, täpsemalt:

  1. võlgnevuste puudumine kehtivate laenude osas muudes krediidiasutustes;
  2. stabiilse ja igakuiste maksete katmiseks piisava sissetuleku olemasolu;
  3. minimaalne vanus 18 aastat ja maksimaalne 70 aastat väikelaenu täieliku kustutamise hetkeks.

Mida tasub meeles pidada enne väikelaenu taotluse vormistamist?

Kõige olulisem, mida laenuvõtja peab meeles pidama, on see, et igasugune laen eeldab selle tagastamist, seega on parem kohe täpselt kindlaks teha, milline laenusumma on plaanide teostamiseks vajalik. Mida suurem on laenusumma, seda suurem on igakuine makse, mis võib muutuda mittejõukohaseks koormaks, tuues endaga kaasa viivitamise, trahvid jne.

Täpse ettekujutuse omamiseks selle kohta, millistest allikatest hakkavad toimuma väikelaenu maksed, hinnake oma sissetulekuid ja pöörake tähelepanu sellele, et need oleksid maksete teostamiseks piisavad. Muidugi võib alati kiusatusele järele anda ja võtta ilma palgatõendit esitamata kiirlaenu, kuid tuleb siiski arvestada, et teie sissetulekud võivad aja jooksul muutuda, ning muutus ei pruugi toimuda paremuse suunas.

Kiirelt laenu saada võib praktiliselt igaüks, kuid ei ole harvad selle tagastamisega tekkima kippuvad probleemid. Seepärast arvestage sellise olulise parameetriga, nagu laenutähtaeg, veel enne laenutaotluse esitamist. Pidage meeles — mida lühem on tähtaeg, mille jooksul peate laenu tagastama, seda suurem on finantskoormus, kuid kokkuvõttes tasute vähem intressi, ja vastupidi. Samuti kasutage laenu ennetähtaegse kustutamise ja suurte osadena tagastamise võimalust, kuna see võimaldab intressi pealt korralikult kokku hoida.

Kui kaalute kiirlaenu võtmist online-režiimis, kuid teid ei rahulda pakutav laenusumma, millest jääb ilmselgelt vähekskavandatud plaanide teostamiseks, langetage oma otsus väikelaenu kasuks. Selle laenu puhul on intressimäär kõrgem, kuid seejuures on ka laenutähtaeg pikemja laenusumma suurem, samuti puudub vajadus tagatise ja käenduse järele.

Top